O nás
Naše tímy

Peter & IOREK

Ing. Peter Bátory, riaditeľ združenia.  Venuje sa canisterapii od roku 2011, kedy absolvoval akreditované vzdelávanie na inštruktora canisterapie so svojím prvým psom dlhosrstým nemeckým ovčiakom Mišanom. Bol to pes, ktorý bol výnimočný na polohovanie malých detí s rôznym telesným, mentálnym či zmyslovým postihnutím. V roku 2016 nás Mišan vo veku 12 rokov opustil. V súčasnosti Peter canisterapiu vykonáva so svojím terapeutickým psom Iorekom, ktorý absolvoval certifikáciu v necelých dvoch rokoch. X"Iorek White Ancilias je veľmi všestranný pes s vynikajúcou konštitúciou tela a skvelou povahou, vhodnou na terapie k deťom aj k dospelým klientom. Jeho príprava nie je len v obore canisterapia, ale rovnako trénuje záchranársku kynológiu, stopy, nosework. V roku 2019 ukončil podmienky na uchovnenie a pripravuje sa na bonitáciu na najbližšej klubovej výstave svojho plemena. Peter je od roku 2015 spoluautor zborníka skúšok povahy pre psov terapeutov a predsedá skúšobnej komisii. Je zodpovedný za centrum odbornej praxe pre budúcich canisterapeutov UVLF v Košiciach. Organizuje a aktívne prednáša na workshopoch so zameraním na canisterapiu. Venuje sa aj príprave asistenčných psov pre deti s ťažkým kombinovaným postihnutím priamo do rodín. 

Čítať viac

Ľubica & FANTAGÍRO

Ing. et Bc. Ľubica Bátoryová, canisterapeut, metodik Physio Canis, externý pedagóg. Canisterapii sa venuje od roku 2011,  kedy absolvovala akreditované vzdelávanie na inštruktora canisterapie. V máji 2018 ukočila bakalársky stupeň odboru  Vzťah človek a zviera  so zameraním na canisterapiu a hipoterapiu na UVLF v Košiciach. Od septembra 2018 pôsobí na UVLF ako externý pedagóg v odbore CanHip.  Prvým psom v tíme bola sučka Aida, temperamentná nemecká ovčiačka, ktorá svoju životnú púť ukončila v januári 2018 vo veku jedenásť rokov. Od roku 2015 má aj druhého psa, sučku bieleho švajčiarskeho ovčiaka Fantagiro, ktorá je certifikovaná na všetky druhy intervencií a vo veku päť rokov robí radosť nielen v canisterapii, ale aj v záchranárskej kynológii, v stopovaní a noseworku (vo voľnom čase). Ľubica sa vo Physio Canis so svojimi psami venuje všetkým formám canisterapie AAE,AAT a I-CT a metodicky usmerňuje canis tímy. Od roku 2015 je spoluautorkou zborníka skúšok povahy pre psov terapeutov .  Organizuje a aktívne prednáša na workshopoch so zameraním na canisterapiu. Venuje sa aj príprave asistenčných psov pre deti s ťažkým kombinovaným postihnutím priamo do rodín. 

Čítať viac

Fyzioterapeutka Zuzka Tomášov Dvorská

Mgr. Zuzana Tomášov Dvorská, fyzioterapeutka. V roku 2014 ukončila bakalárske štúdium v odbore Fyzioterapia na Prešovskej univerzite v Prešove a následne sa zamestnala v Centre Svetielko, kde pracovala s deťmi s viacnásobným postihnutím prevažne metódou TheraSuit.        V roku 2014 absolvovala kurzy TheraSuit Metod a následne aj kurz Advanced TheraSuit Metod. V roku 2017 popri zamestnaní ukončila externé magisterské štúdium v odbore Fyzioterapia na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave. Následne absolvovala kurzy Dynamickej neuromuskulárnej stabilizácie podľa Koláře, koncept založený na vývojovej kineziológii (Pediatrický DNS kurz), DNS kurz v úrovni A,  kurz Kineziotapingu, základný kurz Synergickej reflexnej terapie a zúčasnila sa na seminári pod vedením Evy Kiedroňovej s názvom: „Psychomotorický vývoj dítěte a jeho stimulace.“ Momentálne je mamou 1,5 ročného chlapčeka a teší sa z nových  príležitostí a nových skúseností, ktoré sa ponúkajú v PHYSIO CANIS pri aplikácii integrovanej canisterapie. 

Od 1.3.3019 Zuzka bude svojim detským klietom k dispozícii každý piatok a po dohode aj iný deň popoludní. Objednať sa na terapie spojené s integrovanou canisterapiou s asistenciou odbornej detskej fyzioterapeutky , prípadne na fyzioterapiu konceptu cvičení detí môžete na telefóne 0905 504 000, batoryova@kompleksa.sk, alebo priamo do rezervačného systému na stránke.  

 

Čítať viac

Jarka & Atos

&&Ing. Jarmila Pittnerová ukončila vysokoškolské štúdium na Poľnohospodárskej univerzite v Nitre. V rokoch 1998-2003 sa venovala hipoterapii s kobylkou hucula Sindy. Silu canisterapie vyskúšala v domácom prostredí so psom Cézarom, West highland white teriérom, ktorý robil spoločníka a dôverníka jej dcére celých 17 rokov. Trénovala s ním agility a tanec so psom. V roku 2003 získala certifikát trénera agility. Aktívne sa venuje canisterapii od roku 2017 so svojím certifikovaným psom Atosom, anglickým bullterriérom. Atos je mladý pes s výbornou povahou „šaša“ vhodnou k deťom. Je mohutnej postavy, vedomý si svojej sily, aj napriek tomu je k deťom nežný a pozorný. Jeho najsilnejšou stránkou je neutíchajúca láska k luďom, trpezlivosť a odolnosť. Okrem canisterapie trénuje aj záchranársku kynológiu, nosework. V roku 2017 splnil podmienky pre chov.

Jarka pôsobí najmä v Kremnici, kde spolupracujeme v špeciálnej škole  v skupinových intervenciách. Tím je k dispozícii aj pre oblasť Banskej Štiavnice , či Žiaru nad Hronom. 

 

Čítať viac

Magdaléna & DARCO

Ing. Magdaléna Gaálová má ukončené vysokoškolské vzdelanie (bakalársky stupeň kynológie na UVLF v Košiciach) a inžiniersky stupeň vo Zvolene. Pôsobí ako canisterapeut so svojím certifikovaným psom Darcom, ktorý je špecialista na polohovanie klientov. V súčasnosti má v príprave aj ďalšieho psa plemena plochosrstý retriever. Meggie pôsobí na Liptove, kde zabezpečuje pre našu organizáciu pravidelné canisterapie v Liptovskom Hrádku a v Liptovskom Jáne. Rada sa vzdeláva v oblasti canisterapie a kynológie. 

Čítať viac

Milota & FEMI

Bc. Milota Mihalíková ukončila vysokoškolské vzdelanie v odbore Vzťah človek a zviera so zameraním na canisterapiu a hipoterapiu na UVLF v Košiciach v roku 2017. Pracuje ako canisterapeut so svojou certifikovanou sukou nemeckého vlkošedého ovčiaka Feminou. Má na starosti klientov na edukačnú canisterapiu a canisterapiu polohovaním a integrovaným cvičením na východe Slovenska, najmä v Košiciach, ale aj v Levoči, v Prešove.  V prípade potreby spolupracujeme na základe mandátnej zmluvy.

Čítať viac

 

 

Sledujte nás

Kontaktujte nás

 
Odoslať