O nás
Naše tímy

Andrea

Bc. Andrea Backová, naša mladá fyzioterapeutka. V roku 2017  ukončila bakalárske štúdium v odbore fyzioterapia na UCM v Trnave, Inštitút fyzioterapie, balneológie a ličebnej rehablitácie v Piešťanoch, so zameraním na posúdenie funkčnosti pohybového systému a stanovenie fyzioterapeutického plánu. Štúdium ukončila záverečnou prácou s názvom Hippoterapia v pediatrii. Absolvovala kurz Suchej vákuovej masáže (bankovanie) v Masérskej škole Remas Piešťany. Ovláda rôzne druhy masáži ako napríklad Mäkké techniky, Športovú masáž, Klasickú alebo Reflexnú masáž. Plánuje pokračovať v magisterskom štúdiu a aktívne sa vzdelávať vo využití fyzioterapie v animoterapii. Aj keď nemá psa terapeuta , psov má rada a je veľmi dôležitou súčasťou nášho tímu. 

Čítať viac

Peter & IOREK

Ing. Peter Bátory, riaditeľ združenia.  Venuje sa canisterapii od roku 2011, kedy absolvoval akreditované vzdelávanie na inštruktora canisterapie so svojím prvým psom dlhosrstým nemeckým ovčiakom Mišanom. Bol to pes, ktorý bol výnimočný na polohovanie malých detí s rôznym telesným, mentálnym či zmyslovým postihnutím. V roku 2016 nás Mišan vo veku 12 rokov opustil. V súčasnosti Peter pripravuje svojho psa  - terapeuta , bieleho švajčiarskeho ovčiaka X´Iorek White Ancilias (2017). Od roku 2015 je spoluautor zborníka skúšok povahy pre psov terapeutov a predsedá skúšobnej komisii. Je zodpovedný za centrum odbornej praxe pre budúcich canisterapeutov UVLF v Košiciach. Organizuje a aktívne prednáša na workshopoch so zameraním na canisterapiu. Venuje sa aj príprave asistenčných psov pre deti s ťažkým kombinovaným postihnutím priamo do rodín. 

Čítať viac

Ľubica & FANTAGÍRO

Ing. Ľubica Bátoryová, canisterapeut a metodik Physio Canis. Canisterapii sa venuje od roku 2011,  kedy absolvovala akreditované vzdelávanie na inštruktora canisterapie. V súčasnosti ukončuje bakalársky stupeň odboru Vzťah človek a zviera  so zameraním na canisterapiu a hipoterapiu na UVLF v Košiciach. Do roku 2016 pracovala so sukou nemeckého vlkošedého ovčiaka Aidou (2006), ktorá je už na dôchodku. Od roku 2015 pracuje so sukou bieleho švajčiarskeho ovčiaka Fantagiro (plné meno Polymnia White Ancilias, 2014). Vo Physio Canis sa venuje všetkým formám canisterapie AAE,AAT a I-CT a metodicky usmerňuje canis tímy. Od roku 2015 je spoluautorkou zborníka skúšok povahy pre psov terapeutov .  Organizuje a aktívne prednáša na workshopoch so zameraním na canisterapiu. Pedagogicky pôsobí na SOŠ PaSnV v Žiline  medzi žiakmi kynológie. Venuje sa aj príprave asistenčných psov pre deti s ťažkým kombinovaným postihnutím priamo do rodín. 

Čítať viac

Ivana & ARROW

Ivana Pazderníková pracuje ako canisterapeut  so svojím psom Arrow , ktorý je austrálsky ovčiak. Iva má ukončené stredoškolské vzdelanie v odbore kynológia. Pracuje aj ako výcvikár asistenčných a canisterapeutických psov pre deti s ťažkým kombinovaným postihnutím psej škôlke v Žiline. Arrow je certifikovaný ako pes edukačný (AAE,AAA) od roku 2017. Iva sa zúčastňuje odborných workshopov z oblasti canisterapie.

Čítať viac

Barbora & WHISPER

Barbora Treskoňová Milanová je výcvikárkou canisterapeutických a asistenčných psov , canisterapeutkou. Má na starosti prevádzku dennej psej škôlky v Žiline. Canisterapii sa venuje od roku 2013, vtedy sa pripravovala so sukou argentínskej dogy menom Luna, ktorá náhle zomrela. V súčasnosti si pripravuje na canisterapie suku belgického ovčiaka menom Whisper Dog Arabat (2017). Má ukončené stredoškolské vzdelanie a absolvuje všetky workshopy týkajúce sa canisterapie. 

Čítať viac

Milota & FEMI

Bc. Milota Mihalíková ukončila vysokoškolské vzdelanie v odbore Vzťah človek a zviera so zameraním na canisterapiu a hipoterapiu na UVLF v Košiciach v roku 2017. Pracuje ako canisterapeut so svojou certifikovanou sukou nemeckého vlkošedého ovčiaka Feminou. Má na starosti klientov na edukačnú canisterapiu a canisterapiu polohovaním a integrovaným cvičením na východe Slovenska, najmä v Košiciach, ale aj v Levoči, v Prešove. Okrem canisterapie sa venuje aktívne aj jazdectvu a v Špišskom Podhradí poskytuje pedagogicko - psychologické jazdenie so svojimi kobylkami. Milota sa aktívne vzdeláva v oblasti doplnkových terapií  a animoterapií. 

Čítať viac

Magdaléna & DARCO

Ing. Magdaléna Gaálová má ukončené vysokoškolské vzdelanie (bakalársky stupeň kynológie na UVLF v Košiciach) a inžiniersky stupeň vo Zvolene. Pôsobí ako canisterapeut so svojím certifikovaným psom Darcom, ktorý je špecialista na polohovanie klientov. Meggie pôsobí na Liptove . Rada sa vzdeláva v oblasti canisterapie a kynológie. 

Čítať viac

 

 

Sledujte nás

Kontaktujte nás

 
Odoslať